Çifte Kumrular Wedding

9 Farklı Sürpriz Evlenme Teklifi Önerisi!

1- Peri Masalı Temalı Evlilik Teklifi

Evlilik teklifi için farklı bir konsept hayal eden beyler, "Peri Masalı" temasını düşünebilir. Çim bahçe ya da kumsalda beyaz tül, ışıkla ve minderlerle hazırlanmış çadırın içinde romantik bir evlilik teklifine ne dersin? Anılarınızdan oluşan fotoğraf köşesiyle geçmişe yolculuk yapabilir, içinizi ısıtacak ateşin yanında dans ederek romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. 

 

2- Puzzle ile Evlenme Teklifi

Sürpriz evlilik tekliflerini araştıranlara bir önerimiz de puzzle ile evlilik teklifi. Yoldan geçen ve ikinizin maskelerini takan insanlar, balonlarla birlikte puzzle parçalarını müstakbel eşine verir. Puzzle ile ile tamamlanan "Benimle Evlenir misin?" yazısı ile sürpriz gerçekleşir. Sonrasında romantik bir yemek ve Boğaz turu... Daha ne olsun?

 

3- Kışın Evlilik Teklifi

Sıra dışı evlilik tekliflerini araştırıyorsan sıcacık dev bir fanusa ne dersin? Hem de mevsim kışsa! Mevsimin, romantizmin ve bu özel anın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Mekan süslemesi, kırmızı halı ve kırmızı aşk balonları gibi dekorasyon hizmetleri tercih edilebilir. Yiyecek-içecek seçeneklerinede karar verebilirsiniz. Sis makinesi, volkan gösterisi ve dilek fenerleriyle de ortamın romantizm dozunu artırabilirsiniz. 

4- Boğaz Köprüsü’nün Altından Geçerken: Yatta Evlilik Teklifi

Yatta evlilik teklifi etmek isteyen çiftlere ilham verecek bir hikaye var sırada. "1 Taylan ve Aysun'un hikayesini Aysun şöyle anlatıyor:

”Taylan, ‘Akşam yemeği için yat kiraladım. Değişiklik olsun ona göre giyinirsin’ dedi. Tahmin ettim orada evlenme teklifi edeceğini. Kemancı ve kameraman da vardı ama yemek yerken eder diye düşünmüştüm. Kameraman, ‘Gelin köprünün altında fotoğraf çekeyim’ deyince yukarı çıktık. Birkaç pozdan sonra kameraman, ‘Bir de köprüye bakarken çekeyim’ dedi. Bir döndüm, köprünün altında lazer ışıkla ‘Benimle evlenir misin? Aysun&Taylan’ yazıyordu. Bunu beklemiyordum.”

5- Film Sahnesi Tadında: Yemekte Evlilik Teklifi

"Üniversite bittiğinde ben iş için İstanbul’a taşındım, Sertan ise Ankara’da çalışmaya başladı. Doğum günümde Sertan bana sürpriz yaparak İstanbul’a geldi. Boğaz kenarında beni yemeğe çıkardı.

Yemek sonunda en sevdiğim film Cesaretin Var mı Aşka’nın müziği olan La Vie en Rose çalmaya başladı. Sertan, filmdeki atlıkarınca desenli teneke kutunun bir benzerini çıkarıp bana uzattı. Her şeyiyle çok ince düşünülmüş ve bence çok özel bir teklifti."

6- Tekneyle Yanaştığı Sahilde Evlenme Teklifi

"Arkadaşlarımla Ortaköy’de deniz kenarında bir kafede oturuyordum. Biraz sohbetten sonra bir teknenin mekana doğru yaklaşıyor olduğunu gördük. Tekneden yükselen Zuhal Olcay'dan Pervane şarkısının melodileri mekandaki herkesin olduğu gibi benim de dikkatimi çekmişti.

Kafamı çevirdiğimde Burak'ın ve ikimizin yakın arkadaşlarının teknede olduğunu ve şarkıya eşlik ettiğini gördüm. Tekne durduğunda Burak evlenme teklif etti ve ben de kocaman bir “Evet!” dedim."

7- Hatıraları Kullanarak Sade Evlenme Teklifi

"Gökhan Ankara’ya her geldiğinde, Ankara’da ilk buluşmamızda gittiğimiz mekana gitmek gelenek haline gelmişti bizim için. Yine böyle bir akşamda Gökhan bana bir yüzük kutusu uzattı. Şaşırdım ama içimden de ‘Lütfen içinden pırlanta çıkmasın’ diye yalvardım.

Çünkü klişelerden ve zorlama yapılan tektaş seremonilerinden nefret ediyorum. Kutuyu açtım ve içinden bütün bir yaz tatili boyunca ‘tektaşçılarla’ dalga geçmek için elime taktığım ve sahici yüzük muamelesi yaptığım çek-aç bira kapağının ta kendisi çıktı. Hayatımın en güzel anlarından biriydi."

8- Teleskobun Ucundan Sahilde Evlilik Teklifi

Emirgan’da yürüyüşe çıkmıştık. Telefonum çaldı. Arayan prodüktör arkadaşımız Serhat’tı. ‘Kanlıca sahilde çekimdeyim, gelsenize’ dedi. Sonra Mehmet, Emirgan sahildeki teleskoplardan Serhat’ı görmek için bakmak istedi. Bana ‘Vallahi görüyorum çekimi baksana sen de” dedi. Teleskoptan baktığımda Kanlıca sahilde koskocaman bir evlilik teklifi pankartı, üzerinde ‘Benimle evlenir misin?’ yazıyordu. Şok oldum, ‘evet’ dedim ve havai fişekler patladı.

9- Kapadokya’da Evlilik Teklifi: Üstelik Tek Sürpriz Bu Değil

"İlişkimizin başlamasından sonra, her gün beklediğim evlilik teklifi, peri bacalarına karşı, çok yüksekte bir balonda geldi. Elime bir MP3 çalar tutuşturdu Evren. Yaşar’dan ‘Gel Benimle’yi duyuyorum ama Yaşar söylemiyor. En yakın arkadaşımla bir stüdyo kiralayıp günlerce çalışmış. Yüzük çıktı ortaya, balondaki herkes biliyormuş zaten. Alkış ve heyecan! Bu duygusallığa bir de aşağı atılma endişesi eklenince ‘evet’ dedim.

 

Çalışma Saatlerimiz: 10:00-22:00